Przedłużanie rzęs to nasza specjalność. Obszar działania to Ursynów, Kabaty, Natolin, Stokłosy, Imielin i pobliskie okolice.

Przedłużanie rzęs Ursynów

W przeciwieństwie do przyklejania paska tymczasowych sztucznych rzęs do linii rzęs, półtrwałe rzęsy są nakładane przez technika, który ręcznie przykleja przedłużki do twoich naturalnych rzęs, mówi Agata Kot, dyrektor artystyczny i ekspert stylistki rzęs w Centrum rzęs na warszwskim Ursynowie . Ponieważ przedłużenia rzęs nie występują w pasie, można je dobrze dopasować i faktycznie wyglądają świetnie. Przy odpowiedniej pielęgnacji (więcej o tym później) mogą pozostać od sześciu do ośmiu tygodni, aż naturalnie wypadną, jak zwykle robią rzęsy.

Przedłużanie i wymiana rzęs

Rzęsy Ursynów

Czy w Waszym salonie na Ursynowie wykonam zabieg przedłużania rzęs bezpiecznie?

Nie ma wielu dowodów, które pokazują, czy przedłużanie rzęs faktycznie wpływa na twoją naturalną długość rzęs lub zdrowie na dłuższą metę. Istnieje jednak niewielkie ryzyko zachorowania na łysienie trakcyjne, mówi Marlena Weiss, asystent profesora okulistyki w Baylor College of Medicine w Houston, gdzie naturalne rzęsy mogą wypadać w wyniku stałej masy ciała powtarzane przedłużanie rzęs. Ale nie dziw się – to nie znaczy, że automatycznie Ci się przydarzy.

„Zwykle trwa to wiele lat złej aplikacji i niewłaściwej pielęgnacji, aby w rezultacie doszło do długotrwałych uszkodzeń rzęs”, mówi Marlena. Więc proszę, chodź tylko do renomowanych, sprawdzonych salonów (bez względu na to, jak dobra jest oferta Groupon) i upewnij się, że Twój technik myje ręce między klientami, nosi maskę, używa podpasek higienicznych, sterylizuje pęsety i używa jednorazowych pędzle do rzęs. I tak, możesz poprosić technika o potwierdzenie tych wszystkich rzeczy.

Aha, a kiedy rozmawiamy na ten temat, umawiając się na spotkanie, zapytaj salon o składniki w kleju do rzęs, którego używają. Jeśli nie potrafią odpowiedzieć na twoje pytanie, anuluj spotkanie (nie chcesz, aby niedoświadczeni ludzie przyklejali coś do powiek), a jeśli powiedzą, że klej zawiera formaldehyd (znany czynnik drażniący dla oczu, który może powodować zaczerwienienie, podrażnienie i swędzenie, opuchnięte powieki), zdecydowanie anuluj spotkanie

Może to kosztować nieco więcej, ale najlepiej wybrać salon, który używa „klejów wykonanych z cyjanoakrylanu butylu i cyjanoakrylanu oktylu zamiast formaldehydu – są one mniej toksyczne dla okolic oczu”, mówi dr Weiss. Zapraszamy do nas na Ursynów.

Rzęsy Ursynów

Ile kosztuje przedłużanie rzęs na Ursynowie?

W Warszawie podstawowy zestaw (zwykle od 70 do 80 rzęs na oko) może wynosić od 180 do 260 zł plus napiwek, co zwykle stanowi kolejne 20 procent. A ponieważ rzęsy rosną i ostatecznie wypadają, co kilka tygodni musisz wracać po wypełnienia, które mogą kształtować się bardzo różnie, w zależności od liczby nowych rzęs.

Im dłużej przeczekasz między zabiegami, tym więcej rzęs musisz wymienić i tym więcej to będzie cię kosztować – a jeśli będziesz czekać zbyt długo, technik może po prostu dać ci zupełnie nowy zestaw zamiast wypełnienia, które oczywiście nie będzie tanie.