Kolejne oszustwa „na wnuczka” na Ursynowie

Naciągacze bardzo dużo dzwonią do ofiary, w małych odstępach czasowych, aby wywrzeć dużą presję psychologiczną i zmusić w ten sposób do szybkiego przelania pieniędzy. Poprzez takie działanie poszkodowana osoba ma również utrudniony kontakt z członkami rodziny i weryfikacji informacji.

 

Młodzi krętacze są coraz bardziej wyrachowani i bezwzględni – niestety pojawiają się również na Ursynowie. Za każdym razem działają nieco inaczej, dostosowując się do sytuacji oszukiwanej osoby. Przedstawiamy jedną z niedawnych sytuacji. Do Pani Jadwigi z Natolina zadzwoniła młoda kobieta, oznajmiając, że jest jej wnuczką – Alicją. Pani Jadwiga szybko odkryła jednak, że ma ona znacznie inny głos i zaczęła dostrzegać, że coś jest nie tak.

Jednak dziewczyna tłumaczyła się, że jest to spowodowane wielkim stresem. Przekazała informację jakoby cała rodzina miała poważny wypadek samochodowy, w którym ucierpiała jej matka, a dwie inne osoby są ciężko ranne. Natomiast ojciec jako sprawca został zabrany na komendę w charakterze podejrzanego o spowodowanie wypadku. Dziewczyna przekazała informację, że potrzebuje natychmiast około 40 tys. zł za opłacenie kaucji. Powiedziała, że nie może przyjść do niej osobiście, więc przysłała rzekomego prawnika, który odebrał całą kwotę.

Po jakimś czasie starsza kobieta zadzwoniła do syna, którego zaskoczenie ścięło z nóg. Sposobów oszustwa jest bardzo dużo. W najbardziej wymyślnych mamy do czynienia nawet z kilkoma osobami, które odgrywają rolę wnuczka, syna, dyżurnego z komendy i oficera operacyjnego. „Policjant” informuje, że ktoś chce dokonać oszustwa, ale zachęca do podjęcia gry, aby mogli złapać oszustów na gorącym uczynku.

Każdego roku ujawnia się kolejne przypadki oszustw metodą  „na wnuczka” i co zadziwiające – ich ilość wcale znacząco nie spada. Pomimo licznych kampanii informacyjnych, wciąż nie brakuje kolejnych doniesień o coraz bardziej wyrachowanych oszustach. Zachęcamy zatem do czujności i pełnej ostrożności w każdej podejrzanej sytuacji. Musimy umieć sami zadbać o swoje bezpieczeństwo już na pierwszym etapie takiej sytuacji, gdyż wszystko dzieje się tak szybko, że po 10 minutach bywa już zbyt późno, a pieniądze są praktycznie nie do odzyskania.

oszustwa na wnuczka ursynow

Najlepiej oceniane usługi ostatnich miesięcy:

usługi ogrodnicze piaseczno

ciasta ursynów
torty ursynów

ukulele jakie wybrać