Językowe obycie społeczeństwa nadal pozostawia dużo do życzenia – korepetycje z angielskiego wciąż na szczytach popularności

angielski korepetycje lingwistyczne oparte na zrownowazonej metodyce

angielski korepetycje Ursynów

Nauka angielskiego już od wielu lat nie stoi w Polsce  na najwyższym poziomie. Wystarczy spojrzeć na wiedzę tegorocznych gimnazjalistów lub osób rozpoczynających pracę w międzynarodowych korporacjach. Wszystko jest dobrze, póki nie dochodzi do sytuacji, w której weryfikujemy nasze językowe umiejętności. Najczęściej uczymy się angielskiego już od szkoły podstawowej, a niejednokrotnie zdarza się, że już od przedszkola, a nawet żłobka. Zatem jaka jest przyczyna tak dużych niedostatków językowych, pomimo całych lat nauki?

Przyczyn może być wiele, ale jako główną podaje się wciąż niewydolny system szkolnictwa. Nie jest możliwe, aby w klasie liczącej 38 dzieci było można zająć się każdym z nich i przekazać wszystkie niezbędne informacje. Natomiast rodzice niejednokrotnie sami nie mają odpowiednich kompetencji, aby przekazać chociażby podstawowe informacje, ponieważ w ich czasach częściej uczono rosyjskiego.

Kwestia gruntownej reformy szkolnictwa zapewne mogłaby chociaż trochę poprawić sytuację, ale dotychczasowe zabiegi nie przyniosły jeszcze znaczącej poprawy w tej dziecinie. Wciąż rośnie rynek prywatnych szkół, kursów, cudownych urządzeń nauczających i prywatnych korepetycji – często tych samych nauczycieli, którzy uczą dziecko w szkole, ale przecież nie tędy droga. Jednak jeśli musimy skorzystać z korepetycji, to dobrze postawić na nauczyciela, który spełnia kilka podstawowych wymagań. Po pierwsze przy skutecznych korepetycjach podstawową sprawą jest dobre podejście do ucznia. Nie chodzi tu bynajmniej o budowanie kumpelskiej relacji, pobłażliwość i usłużność przy odrabianiu lekcji oraz wyręczaniu ucznia przy szkolnych obowiązkach. Chodzi raczej o jak najszybsze zbudowanie nauczycielskiego autorytetu i zademonstrowanie przewodnictwa. W dobie obecnej sytuacji wychowawczej w szkołach jest to całkowicie niezbędne. Korepetytor powinien zatem prezentować zdecydowaną postawę i silny charakter oraz jak najwyższą wiedzę. Nie zaleca się, aby nauczyciel był zbyt młody, ponieważ taka sytuacja wprowadza pewne utrudnienia w zbudowaniu relacji uczeń – nauczyciel.

Korepetycje z angielskiego zajmują coraz większą część rynku edukacji językowej w Polsce. Szacuje się, że tendencja ta będzie się podnosić podczas najbliższych lat.

Najbardziej polecane firmy:

usługi ogrodnicze piaseczno

angielski korepetycje ursynów

torty ursynów

ukulele jakie wybrać