Jedyny taki konkurs gitara i ukulele

warszawskie spotkania z gitarą klasyczną
„Klasyczna Warszawa i ukulele” to coroczny międzynarodowy festiwal prezentowany przez Zrzeszenie Polskich Szkół Muzycznych. Festiwal jest kontynuacją wspólnej misji dydaktycznej i promocji wspaniałego instrumentu jakim są gitary klasyczne, aby dotrzeć do społeczności artystycznej i kontynuować tradycję doskonałości w zakresie gitary, ukulele i pedagogiki.
Festiwal gitarowy  prezentuje klasy mistrzowskie, koncerty i warsztaty prowadzone przez najwybitniejszych gitarzystów i nauczycieli na świecie. Warsztaty obejmowały notację muzyczną z muzyką dla gitarzystów, kompozytorów i aranżerów, warsztaty gitarowe z liceum, warsztaty Fingerboard Harmony i warsztaty muzyki kameralnej.
Specjalne koncerty objęły „Legacy of Segovia” z protegowanym z Segovii Michael Lorimer, amerykański debiut słynnego kompozytora gitarowego Carlo Domeniconi, koncerty dla absolwentów LIU Post i nowe koncerty muzyczne, w tym światowe premiery. Festiwal nawiązał współpracę partnerską ze szkołami wyższymi, w tym UW i Konserwatorium w Kozienicach, a także z lokalnymi uczelniami. W przeszłości nasz konkurs z dumą prezentował tak wybitnych gitarzystów i wykonawców.